Rozšiřujeme nabídku pro předškoláky!

Od školního roku 2020/21 výrazně rozšiřujeme nabídku zájmových kroužků pro předškolní děti.

Ano, vyslyšeli jsme vaše přání a do naší nabídky jsme zařadili mnohem více aktivit právě pro tuto věkovou kategorii. O zájmovou činnost pro předškoláky je trvale velký zájem a jsme moc rádi, že se nám podařilo vše skloubit tak, aby vzniklo více prostoru pro tyto aktivity, aniž bychom museli omezovat aktivity jiné.

A na co se tedy můžete těšit? Určitě nepřijdete o stávající oblíbené kroužky, které předškoláci do této doby navštěvovali. Jedná se o Poupátka, Jógu, Mažoretky a Baletní a scénický tanec a rozšířili jsme kapacitu vytvořením 2 skupin u Hejbáska a Pastelky.

Nově mohou předškolní děti navštěvovat také Cukráře, kteří byli rozděleni podle věku na mladší a starší a doplňují je Kuchtíci zaměření na zdravé vaření, rovněž ve dvou věkových skupinách.

Bylo vám líto, že váš potomek ještě nedorostl do našich Mladých záchranářů? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Od podzimu otevíráme jejich přípravku Zdravotníček, kde se naučí vše potřebné a k záchranářům potom může později hravě přejít.  

Pro malé kutily nabízíme Šikulky, kde se pomocí různých rukodělných technik děti zdokonalují v manipulaci s předměty, včetně pohybů rukou a prstů a jejich jemné motoriky. 

Z hudebního soudku tu pak máme novinky hned dvě: Motýlci spojí hudbu s pohybem, kdy se při pohybové / taneční aktivitě budou doprovázet hrou na základní Orffovy nástroje (dřívka, rolničky, činelky, bubínky, xylofon...). 

A Pískálek je už zaměřený na jeden konkrétní nástroj - zobcovou flétnu, která je jedním z nejsnáze zvládnutelných hudebních nástrojů vůbec. Kromě toho, že si děti osvojí základy hry a hudební nauky, má zdravé pískání velice příznivý vliv na jejich zdraví, zejména při různých onemocněních dýchacích cest.

Od podzimu také plánujeme otevřít Školičku pro děti od 2 let, které nenavštěvují mateřskou školu. V tomto případě se ale nebude jednat o klasický kroužek s pravidelnou docházkou, ale o příležitostný pobyt dětí u nás v době, kdy si budete potřebovat například oběhnout úřady nebo navštívit lékaře.

A maminky s dětmi na rodičovské dovolené se budou moci opět setkávat v našem Klubu maminek, dny upřesníme na podzim v návaznosti na Školičku.

Tak a teď už můžete vybírat. A proč je nejvýhodnější odevzdat přihlášku už nyní?

Protože právě teď máte nejširší výběr a nehrozí, že se na vás nedostane. Všechny kroužky jsou v tuto chvíli volné, ale nemusí to tak být věčně. Řada z nich se plní opravdu bleskově a některé byly na konci loňského června již plné a je dost pravděpodobné, že tomu bude i u všech novinek. Proto vybírejte a hlavně neotálejte!

A pokud si opravdu pospíšíte, máme pro vás opět bonus: na všechny přihlášky odevzdané do 30. června 2020 a zaplacené do 30. září 2020 na celý školní rok dostanete slevu 100 Kč.

Kompletní nabídku pro předškoláky najdete ZDE.

Kompletní nabídku všech zájmových kroužků pro školní rok 2020/2021 najdete ZDE.

Přihlášku do zájmového kroužku na školní rok 2020/2021 najdete ZDE.

Přihlášky si můžete rovněž vyzvednout přímo u nás v kanceláři DDM, kde vám rádi poradíme s výběrem.

Termíny a časy většinou zůstávají stejné jako v uplynulém školním roce, došlo jen k drobným změnám. V případě většího množství podnětů ze strany zájemců u konkrétního kroužku může být čas, případně den konání posunut dle potřeby.

Podrobnější informace k jednotlivým kroužkům najdete v záložce Kroužky a veškeré informace k přihlašování najdete v záložce FAQ.

A závěrem ještě hodiny, kdy nás můžete v DDM do konce června navštívit:

Pondělí - čtvrtek 9 - 12, 13 - 17, pátek 9 - 12.

Děkujeme vám za vaši přízeň a těšíme se na shledanou v novém školním roce.

Bc. Marcela Louková, ředitelka Domu dětí a mládeže Varnsdorf


kroužkypřihláškynabídkazájmyškolní rokpředškoláci

Zprávičky

Provoz DDM do konce června

2. 6. 2020 14:52

Provozní doba pro veřejnost (přihlášky, platby):

Pondělí - čtvrtek: 9 - 12, 13 - 17

Pátek: 9 - 12

Přihlášky a platby letních akcí

2. 6. 2020 14:59

přijímáme nejpozději do 19. června! A mrkněte se do táborové nabídky, přidali jsme tábory také na srpen!

Už teď se můžete těšit na září!

3. 6. 2020 14:41

Je to sice ještě daleko, ale ono to uteče. Takže si už nyní pro jistotu zapište do kalendáře: Narozeniny maskota Hildy 12. 9. 2020 a Pohádkový les 26. 9. 2020. Máte? Výborně, budeme se na vás těšit! Podrobnější informace včas zveřejníme laughing

Pro školy

Kontakt

Dům dětí a mládeže Varnsdorf
příspěvková organizace
Otáhalova 1260
407 47 Varnsdorf

IČ: 71192174

telefon: +420 412 372 217
mobil: +420 608 713 468
e-mail: 
info@ddm.varnsdorf.cz

číslo bankovního účtu: 2300380278/2010

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace