Voňavé velikonoční perníčky

Provoňte si s námi Velikonoce a upečte si krásné a dobré jarní perníčky! Recept najdete uvnitř článku smile

Letošní Velikonoce jsou tak trochu jiné, perníčky by ale chybět neměly! Zkuste si je upéct s námi a svými výtvory se nezapomeňte pochlubit na našich facebookových stránkách v komentářích pod perníčkovým příspěvkem! smile

Těsto: 

600g hladké mouky
200g moučkového cukru
4 žloutky (1 bílek si necháme na polevu)
100g medu
100g másla
1 lžíce jedlé sody
1 lžíce perníkového koření
1 lžička kakala
4 lžíce mléka (pokud bude těsto drolivé)
V robotu nebo v míse smícháme máslo, cukr, žloutky, med. Když je vše promíchané, přidejte všechny sypké suroviny. Vymícháme měkkoučké těsto, trochu lepivé po medu. Zabalíme do potravinové fólie a necháme odpočívat v lednici, nejlépe do druhého dne.
Hodinu předtím, než budete s těstem pracovat, ho vyndejte z lednice, aby trošku povolilo. No a potom vykrajujte tvary, jaké se vám zlíbí, třeba velikonoční zajíčky, kuřátka, slepičky a kohoutky nebo třeba vajíčka.

Poleva:
1 bílek
5 lžic moučkového cukru
1 lžíce solamylu
pár kapek citrónu
Vše dohromady pořádně smícháme. Pokud bude poleva moc řídká, přidejte cukr. Pokud bude příliš hustá, přidejte pár kapek citrónu. Zdobíme mikrotenovým sáčkem s ustřiženou špičkou nebo speciálním pytlíkem na zdobení, který koupíte v domácích potřebách. Tyhle jarní perníčky můžete osvěžit přidáním trochy potravinářských barviček, krásné ale budou i čistě bílé. 
Autor: Alena Špirochová


velikonoceperníčkypečeníjarosvátek

Zprávičky

Přihlašování do kroužků na školní rok 2022/23

30. 5. 2022 10:04

Přijímáme přihlášky na nový školní rok! Odevzdání přihlášky je základní podmínkou pro přijetí do kroužku a je nutné ji odevzdat, i když pokračujete ve stejném kroužku jako v loňském roce! Více v záložce FAQ.

Přihlášku si můžete stáhnout ZDE.

Přihlašování na letní aktivity je v plném proudu

1. 3. 2022 12:01

Letní tábory a jednodenní akce se velmi rychle plní, proto s odevzdáním přihlášek neváhejte! Podrobnosti najdete v záložce Tábory.

V případě, že je vámi vybraná aktivita již obsazená, můžete se přihlásit jako náhradníci. Do léta je dlouhá doba a stává se, že se ještě místa uvolní.

Pro školy

Kontakt

Dům dětí a mládeže Varnsdorf
příspěvková organizace
Otáhalova 1260
407 47 Varnsdorf

IČ: 71192174

telefon: +420 412 372 217
mobil: +420 608 713 468
e-mail: 
info@ddm.varnsdorf.cz

číslo bankovního účtu: 2300380278/2010

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace