Velikonoční vajíčka v přírodním stylu

Hody hody doprovody, dejte vejce malovaný. Nemáte-li malovaný, dejte aspoň cibulový! laughing

Zkuste to letos s námi, podrobný postup najdete uvnitř smile

A co tedy k tomu budete potřebovat? 

vajíčka uvařená natvrdo, nejlépe bílá, ale mohou být i hnědá
cibulové slupky
gáza nebo staré punčochy
gumičky
nůžky
starý hrnec
stará lžíce
zelené lístky
 
Cibulové slupky dáme do vody a vaříme na mírném ohni cca 15 - 20 min, aby pustily barvu. Množství vody odhadneme podle množství slupek, v každém případě by jí ale mělo být tolik, aby byla vajíčka ponořená. Do vody přidáme trochu octa (odmašťuje) a soli (zabraňuje popraskání skořápek). Používáme staré nádobí, protože slupky barví. 
 
Mezitím si připravíme natvrdo uvařená vajíčka, gázu (punčochu) a gumičky. Gázu nastříháme na kousky, které by měly být tak velké, aby do nich šlo vajíčko zabalit. Lísteček přiložíme na vajíčko, překryjeme ho gázou, lísteček pod ní ještě upravíme a gázu přes vajíčko stáhneme tak, aby byl lístek pevně přitisknutý k vajíčku. Gázu z druhé strany vajíčka zkroutíme a pevně stáhneme gumičkou. Dáváme pozor, aby nepraskla skořápka.  Když je voda dostatečně obarvená, upravená vajíčka do ní vložíme a necháme je v ní tak dlouho, dokud nemají požadovanou barvu. Už nevaříme a slupky stále necháváme ve vodě.
 
Obarvená vajíčka jedno po druhém pomocí lžíce vytahujeme z vody, ihned odstřihneme zezadu gázu s gumičkou a sundáme ji společně s lístkem. Pracujeme rychle, protože pokud zůstane lístek na vajíčku déle, zaschne a už nejde sundat. 
 
Varianta pro lenochy: Vajíčka předem nevaříme natvrdo, ale rovnou ve vodě se slupkami. Je to rychlejší, ale je zde větší pravděpodobnost, že některé vajíčko praskne a je potřeba s tím dopředu počítat. Vajíčka vytahujeme z vody hodně horká a je potřeba větší opatrnosti při sundávání gázy.
 
Budeme moc rádi, pokud se pochlubíte, jak se vám letošní vajíčka povedla, do komentářů pod vajíčkovým příspěvkem na našem facebooku. Veselé Velikonoce! 
 
Autor: Marcela Louková


velikonocevajíčkabarveníkraslicepomlázka

Zprávičky

Přihlášky a platby letních akcí

12. 4. 2021 14:59

přijímáme nejpozději do 18. června, aktuálně vždy v pondělí a ve středu od 9 - 12 a od 13 - 16. Přihlášky můžete zasílat také emailem na adresu info@ddm.varnsdorf.cz a platby převádět bezhotovostně na účet 2300380278/2010. Do zprávy pro příjemce nezapomeňte uvést jméno dítěte a název akce

Další informace najdete ZDE.

DDM se opět zavírá

18. 12. 2020 08:37

Z důvodu zhoršující se epidemické situace se od 21. prosince 2020 až do odvolání pozastavují veškeré aktivity.

Pro školy

Kontakt

Dům dětí a mládeže Varnsdorf
příspěvková organizace
Otáhalova 1260
407 47 Varnsdorf

IČ: 71192174

telefon: +420 412 372 217
mobil: +420 608 713 468
e-mail: 
info@ddm.varnsdorf.cz

číslo bankovního účtu: 2300380278/2010

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace