Flétna

Vít Vaněk

Externí pedagogický pracovník DDM

Základy hry na zobcovou flétnu zábavnou a hravou formou. Zdravé dýchání. Možnost kvalifikované výuky i pro pokročilejší hráče s možností následného přechodu na další hudební nástroje (příčná flétna, klarinet, saxofon).

Zobcová flétna je jedním z nejsnáze zvládnutelných hudebních nástrojů vůbec. Její pořízení má i praktické hledisko, nákup flétny nezruinuje rodinný rozpočet a zároveň je velmi skladná, vejde se do každého šuplíku.

Tento kroužek je tedy ideální pro všechny, kteří by hru na nějaký nástroj rádi zkusili, je to i dobrá základna pro hru na další hudební nástroje. Děti se naučí správné držení flétny, poznávání a čtení not, rozvíjet své hudební, rytmické i harmonické cítění a také se naučí o nástroj správně pečovat.

Přínosem hry na zobcovou flétnu je mimo jiné osvojování správného dýchání. Často bývá lékaři doporučována, pokud mají děti dlouhodobé potíže s onemocněním dýchacích cest. Doporučuje se dokonce i jako podpůrná terapie v případech alergií, astmatu nebo bronchitidy. Hra na zobcovou flétnu má ze zdravotního hlediska velký přínos pro všechny pacienty bez rozdílu věku.

Celé kouzlo tkví v hlubokém nadechování, které podporuje posilování bránice a dýchacích svalů a zároveň orgány okysličuje. Při hře na flétnu se dítě naučí pravidelnému dýchání, zvyšuje kapacitu plic a zároveň pročistí dýchací cesty. Kromě toho se rozvíjí i motorika dítěte a o pozitivních účincích na psychiku není třeba pochybovat.

Výhodou tohoto nástroje je bezpochyby to, že se efektivita léčby nemění v závislosti na dosažené úrovni ovládání samotné flétny. Jinými slovy – i když neumíte ještě pořádně hrát, hra má i tak pozitivní účinky na vaše zdraví.

Flétnu by mělo mít každé dítě svou vlastní, veškeré výukové materiály dostane od nás.

Výuku povede absolvent hudební konzervatoře Vít Vaněk a bude zahájena dle naplněnosti v průběhu října.

Čtvrtek 16.30

Určeno pro 1. a 2. stupeň ZŠ

Cena za rok: 750 Kč

Obsazenost: volná místa.


pískáníflétnazdravé dýcháníhudba

Zprávičky

Přihlašování do kroužků na školní rok 2024/25

24. 5. 2023 10:04

Přijímáme přihlášky na nový školní rok! Odevzdání přihlášky je základní podmínkou pro přijetí do kroužku a je nutné ji odevzdat, i když pokračujete ve stejném kroužku jako v loňském roce! Více v záložce FAQ.

Přihlášku si můžete stáhnout ZDE.

Přehled všech nabízených kroužků najdete ZDE.

Program na letní prázdniny 2024

29. 2. 2024 10:00

Přijímáme přihlášky na letní prázdniny, podrobnější informace k jednotlivým akcím včetně přihlášek najdete ZDE. Tábory se plní, tak neváhejte!

Zahájení činnosti zájmových kroužků ve školním roce 2023/24

30. 5. 2023 10:00

Kroužky svou činnost zahajují postupně dle naplněnosti od přelomu září a října, o termínu první schůzky budete informováni, zpravidla formou sms.

Pokud nemáme vaši přihlášku pro letošní rok, o zahájení se nedozvíte! Chcete-li pokračovat ve stejném kroužku jako v loňském roce, je nutné odevzdat novou přihlášku. Neotálejte, kapacita řady kroužků se už rychle zaplňuje.

S přihlášením také nečekejte, až se kroužek rozběhne. Mohlo by se stát, že pro malý počet přihlášek nakonec nebude jeho činnost zahájena a to by byla škoda!

Pro školy

Kontakt

Dům dětí a mládeže Varnsdorf
příspěvková organizace
Otáhalova 1260
407 47 Varnsdorf

IČ: 71192174

telefon: +420 412 372 217
mobil: +420 608 713 468
e-mail: 
info@ddm.varnsdorf.cz

číslo bankovního účtu: 2300380278/2010

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace