Dům dětí a mládeže pomáhá, aktivně šije roušky

Co děláme, když máme zavřeno? Napsali o nás v posledním čísle Hlasu severu smile

Také našeho Domu dětí a mládeže se dotklo vyhlášení nouzového stavu a mimořádná opatření, na základě kterých v polovině března musel přerušit svou činnost. Ze dne na den tak byly až do odvolání zrušeny všechny kroužky, plánované akce a další aktivity. Už nyní je jasné, že se v obvyklém termínu neuskuteční například Čarodějnický park, Den dětské radosti, Den pro maminky, Velikonoční tvoření nebo vystoupení pro rodiče v divadle. "Je nám to velice líto, na přípravě řady akcí jsme už pracovali a těšili se na ně. Některé se pokusíme přesunout na jiný termín, na jiných se pravděpodobně sejdeme zase až příští rok," uvedla ředitelka DDM Marcela Louková. Co se týká letní činnosti, ta zatím zrušena nebyla. Na příměstské tábory, jednodenní akce i pobytový tábor MASH se pedagogové i nadále připravují a prozatím počítají s tím, že proběhnou v plánovaných termínech. 

A co vlastně pracovníci dělají, když je DDM uzavřen? Nezahálejí a od prvních dnů mimořádných opatření se snaží pomáhat. Když se roušky teprve začínaly nosit a jejich nositelé byli často terčem posměchu, zapojili se do osvěty a na jejich podporu pro město vyrobily dvě stě placek (např. se známým heslem moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě). Od té doby také roušky aktivně šijí, už jich vyrobili a poskytli veřejnosti a potřebným stovky kusů. Materiál pořizují převážně z vlastních zdrojů nebo od dárců. A až došijí roušky, kromě přípravy letní činnosti se chystají na vylepšování prostředí DDM, výrobu učebních pomůcek či plánování činnosti a přípravu akcí na příští školní rok. 
 
"Nikdo v tuto chvíli neví, jak dlouho bude současná situace trvat. Jsme ale optimisté a věříme, že se ještě v tomto školním roce s dětmi zase sejdeme. Jsme připraveni okamžitě pokračovat tam, kde jsme byli nuceni skončit," říká Marcela Louková. "Na přelomu května a června chceme jako obvykle zahájit nábor do kroužků na školní rok 2020/21 a už nyní plánujeme, jaké novinky nabídneme. Všem zájemcům proto doporučujeme sledovat naše webové a facebookové stránky, kde budeme o všem informovat," dodala.
Autor: Barbora Hájková


karanténapomocroušky

Zprávičky

Provoz DDM do konce června

2. 6. 2020 14:52

Provozní doba pro veřejnost (přihlášky, platby):

Pondělí - čtvrtek: 9 - 12, 13 - 17

Pátek: 9 - 12

Přihlášky a platby letních akcí

2. 6. 2020 14:59

přijímáme nejpozději do 19. června! A mrkněte se do táborové nabídky, přidali jsme tábory také na srpen!

Už teď se můžete těšit na září!

3. 6. 2020 14:41

Je to sice ještě daleko, ale ono to uteče. Takže si už nyní pro jistotu zapište do kalendáře: Narozeniny maskota Hildy 12. 9. 2020 a Pohádkový les 26. 9. 2020. Máte? Výborně, budeme se na vás těšit! Podrobnější informace včas zveřejníme laughing

Pro školy

Kontakt

Dům dětí a mládeže Varnsdorf
příspěvková organizace
Otáhalova 1260
407 47 Varnsdorf

IČ: 71192174

telefon: +420 412 372 217
mobil: +420 608 713 468
e-mail: 
info@ddm.varnsdorf.cz

číslo bankovního účtu: 2300380278/2010

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace